REHBERLİK

Rehberlik

Kurumumuzdaki rehberlik servisi eğitim öğretimin başladığı hafta her bir öğrenciye öğrenci tanıma formu uygulayarak genel bilgiler edinir. Bu uygulamanın amacı, öğrencinin özel durumları hakkında bilgi edinip dönem içinde oluşabilecek sorunlara daha uygun çözümler üretebilmektir.

Öğrencilerimizin ders başarılarına katkı sağlayabilmek, disiplin ve düzenli çalışma ortamı oluşturabilmek için rehber öğretmen önderliğinde ders çalışma programları hazırlanır. Öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları her zaman rehber öğretmen ile birebir görüşme imkanı sağlanır.

Velilerimizin, öğrencisi ile ilgili bilgi paylaşımda bulunabilmek ya da genel durumu hakkında bilgi alabilmek için rehberlik servisinden görüşme öncesinde randevu alması gerekmektedir.

Ders öğretmenleri ile birebir görüşme sadece her dönemde yaptığımız veli toplantılarında gerçekleştirilir. Dönem içerisindeki görüşmeler rehber öğretmen ile yapılır.

Sınav sonuçları zümreler tarafından değerlendirilip sonuçlar rehber öğretmen ile paylaşılır. Rehber öğretmenimizde bu sonuçların nedenlerini araştırmak için öğrencilerimizle birebir görüşme sağlar. Bu görüşmeler raporlanarak öğrenci özel dosyalarında saklanır.

Devam-devamsızlık durumlarının kontrolü ve sebeplerinin araştırılması günü gününe yapılmaktadır. Bu durum veliye VBS ile bildirilir. Öğrencinin kuruma getirmiş olduğu sağlık raporları rehber öğretmene teslim edilir.

Dönem içerisinde ergenlik, sınav kaygısı ile başa çıkma yolları, verimli ders çalışma yöntemleri, sınav sisteminin tanıtılması, kariyer günleri, meslek tanıtımı gibi çeşitli konularda rehber öğretmenimiz tarafından konferans salonumuzda bilgilendirme sunumları yapılarak öğrencilerimizin aydınlatılması sağlanır.

Etüt sisteminin takibi (etüt alınması, etüdün silinmesi, etüt devam-devamsızlığı) rehber öğretmen tarafından yapılır.

Öğrenciler dönem içerisindeki yapılan deneme sınavı sonuç karnelerini rehber öğretmenlerinden teslim alırlar.

Tercih dönemlerinde, öğrencimizin mutlu ve başarılı olabileceği okulların seçiminde rehberlik servisi yardımcı olur.

Menü

Bursuluk Sınavı Kayıtlarımız Başladı

Kayıt İçin Tıklayın...