Kurallarımız

Etüt Kuralları

Etüt, kurumda bulunan öğrencilerimizin çözemediği soruları alanında uzman öğretmenlerinden belli bir sürede yardım alarak öğrenmeleri sürecidir. Etüt sistemi, öğrencilerin talep ettiği haftadan bir hafta önce rehber öğretmeni tarafından sisteme işlenir. Bu sistem, salı günü açılıp pazar günü son bulur. Öğrencimiz etüde katılamayacağı durumlarda rehberlik servisini bilgilendirmelidir. İptal edilecek etüt için geçerli bir sebebi yoksa, öğrenci etüte hazırlıksız geldiyse ya da etüte hiç katılmadıysa iki haftalık etüt alamama cezası uygulanır.

Kurum İçi Kuralları

  • Kuruma gelen öğrencilerimizin ilk yapmaları gereken şey, cep telefonları varsa idari kata teslim etmektir.
  • Öğrencilerimizin, ders saatleri içerisinde aileleri ile iletişimi kurum hatları ile sağlanmaktadır.
  • Ders saatleri içerisinde öğrencilerimizin kurum dışına çıkmaları kesinlikle yasaktır.
  • Öğrencilerimizin kurum içerisinde yaşlarına uygun bir şekilde kılık kıyafetlerine özen göstermeleri gerekmektedir.
  • Kurumda yapılan deneme sınavlarına katılım zorunludur. Sınava mazeretsiz katılmama durumunda veli aranacak ve öğrencinin neden sınava gelmediği sorulacaktır. Sınava katılım sağlamayan öğrencilerin kaydı iptal edilir.
  • Kurumumuz öğrencileri her hafta en az 50 sayfa kitap okuyacak ve bunun özetini çıkararak Türkçe öğretmenlerine teslim edeceklerdir. Özetler haftalık toplanır ve rehberlik servisi tarafından kontrol edildikten sonra özet getirmeyen öğrenciler için veli bilgilendirilmesi yapılır.
  • Ders öğretmenleri her ders ödev verir ve bir sonraki derse bu ödevi kontrol ederler. Ödevini yapmayan öğrenci için ders öğretmeni rehberlik servisine bilgi verir ve rehber öğretmen ödevini yapmayan öğrenciyi veliye bildirir ayrıca ödev alışkanlığının önemi ile ilgili öğrenciler ile görüşür.
  • Kurum öğrencilerinin derse devamı sürekli kontrol edilmektedir. Derse devam, öğrencinin konu eksiği kalmaması ve sınıf ortamında etkili öğrenme sağlaması açısından oldukça önemlidir. Kurumumuzda toplam mazeretsiz devamsızlığı %30 u aşan öğrenciler için konu eksiklerini giderme amaçlı etüt dersleri verilmeyecektir. Devamsızlık durumunda kuruma bilgi verilmeli ve hasta ise raporun fotokopisi getirilmelidir. Devamsızlığı alışkanlık haline getiren öğrencilerin kaydı iptal edilecektir.
  • Akademik başarısı düşen ya da davranışlarında değişiklikler sezilen öğrencilerimizin evlerini, kurucumuz eşliğinde, öğrencilerimizin çalışma ortamını gözlemlemek ve bu değişikliklerin sebeplerini araştırmak için ziyaret ediyoruz. Ziyaret sırasında öğrencinin çalışma ortamında bilgisayar, televizyon, cep telefonu, tablet vb. cihazların bulunup bulunmadığını kontrol ediyor, eğer öğrencinin çalışmasına negatif etki yaptığını düşünüyorsak veliyi bu konuda bilgilendiriyor ve cihazların kaldırılmasını talep ediyoruz.

 

 

Menü

Bursuluk Sınavı Kayıtlarımız Başladı

Kayıt İçin Tıklayın...