Ders Çalışma Kampları

Kurumumuzda eğitim öğretim yılı içerisinde üç defa ders çalışma kampı yapılmaktadır.

  1. Ders çalışma kampı

Okul dönemi başlamadan iki ya da üç hafta önce yapılmaktadır. Bu dönem sınav grubu öğrencilerine yöneliktir. Dönem başlamadan önce SBS (seviye belirleme sınavı) yapılarak kamp sınıfları oluşturulur. Bu kamp döneminde her branşın ders saati normale göre arttırılarak okul programının önden takip edip oryantasyon sürecini hızlandırmak amaçlanmaktadır. Öğrencilerimizin branş öğretmenleri tarafından etkili bir öğrenme ortamında derse aktif katılımları sağlarlar. Kamp sonunda, öğrendikleri konulardan KDS (Kamp Değerlendirme Sınavı) yapılarak tekrar seviye sınıfları oluşturulur. Okulların açılması ile eğitim öğretime devam edilir.

 

  1. Ders çalışma kampı

Sömestr tatilinin ilk haftasında yapılmaktadır. Bütün öğrenci kademelerinin katılımıyla gerçekleşmektedir. Ders saatlerin dönem içerisindeki saatler ile aynı kalarak tatilin ilk haftasını verimli geçirmek amaçlanmaktadır. Kamp sonunda, KDS (Kamp Değerlendirme Sınavı) yapılarak tekrar seviye sınıfları oluşturulur. İkinci döneme hazırlık için branş öğrenmeleri ödevlendirmeleri yapar. Sömestr tatilinin ikinci haftasında da öğrencilerimiz soru sormak için kuruma gelebilir.

 

  1. Ders çalışma kampı (SK (sınav Kampı))

Yapılacak olan merkezi sınavdan yaklaşık iki hafta önce başlar. Sınav öğrencilerine yönelik bir kamptır. Bu dönemden ders anlatımları önceden tamamlandığından sınav kampı olarak da adlandırılabilir. Öğrencilerimiz düzenli olarak kuruma gelerek deneme sınavı yapılır. Her sınav sonunda branş öğretmenleri tarafından soru çözümleri yapılarak öğrenciler sınava hazırlanır.

Menü

Bursuluk Sınavı Kayıtlarımız Başladı

Kayıt İçin Tıklayın...